ساده ترین ترفندهای گرفتن بهترین عکس از نوزاد+ عکس

انتشار 13 اسفند 1402

جذاب ترین ها: کودکان مانند بزرگسالان نمی‌توانند در جلوی دوربین عکاسی ژست داشته باشند و در جای خود ثابت بمانند. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تصاویر باکیفیتی از کودک و نوزاد خود ثبت کنید، باید به نکاتی که در این مطلب به شما می‌گوییم توجه کنید.

ساده ترین ترفندهای گرفتن بهترین عکس از نوزاد+ عکس

به گزارش جذاب ترین ها، با رعایت نکات زیر کودک و نوزاد شما در آینده از تصاویر خود لذت می‌برد

اولین نکته بسیار مهمی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید این است که کودک و فرزند خود را همان‌گونه که هست، ثبت کنید. زیرا کودکان نمی‌توانند مثل بزرگسالان ژست بگیرند. به همین خاطر هم یک عکاس باید در حالاتی طبیعی و با رفتارهای عادی این تصاویر را ثبت کند. شما نمی‌توانید کودک خود را مجبور کنید که جلوی دوربین بنشیند و بخندد. اما می‌توانید با او بازی کنید تا دقیقا در همان لحظه‌ای که سرگرم بازی کردن و خندیدن است، بهترین تصویر را از او ثبت کنید. در ادامه این قسمت سایر نکات مهمی که باید درباره عکاسی از نوزادان و کودکان بدانید را به شما معرفی خواهیم کرد.

عکاسی از نوزاد

1- باید از دوربینی با فوکوس خودکار سریع برای عکاسی کودکان و نوزادان استفاده شود

نکته بسیار مهم در زمینه عکاسی از کودکان، داشتن یک دوربین مناسب است. همانطور که در جریان هستید، دوربین های عکاسی انواع مختلفی دارند. در واقع شما با توجه به حوزه کاری و هدفی که آن را دنبال می‌کنید، باید دوربین متفاوتی را خریداری کنید. به طور کلی برای عکاسی از فرزند خود بهتر است به سراغ دوربین‌هایی سبک، کوچک، سریع و با قابلیت فوکوس خودکار سریع بروید.

2- نوزاد خود را یک ساعت پیش از عکاسی به حمام ببرید

برای اینکه موفق شوید در بازه زمانی مشخص شده کل پروژه عکاسی را به پایان برسانید باید نوزاد را یک ساعت پیش از زمانی که عکاسی دارد، به حمام ببرید. این کار باعث می‌شود تا بدن نوزاد سنگین شده و در زمان عکاسی خواب عمیق‌تری را تجربه کنید. در چنین شرایطی نوزاد تحرک کمتری دارد و می‌توان به سادگی فرم‌های مختلفی را به بدن نوزاد داد و این مساله یعنی تعداد عکس‌هایی با تنوع بیشتر.

عکاسی از نوزاد

3- بهتر است نوزاد در زمان عکاسی لخت باشد

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص عکاسی نوزادان که مادران باید بدانند این است که نوزاد را بدون داشتن لباس و لخت برای عکاسی حاضر کنید. مثلا می‌توانید بعد از حمام کردن نوزاد یک عدد پتو به دور او بپیچید. در صورتی که نوزاد شما لباس دارد و قصد دارید تا در طول پروژه عکاسی لباس را از تن او در بیاورید، این احتمال وجود دارد که نوزاد شما از خواب بیدار شده و ناآرامی کند. همین مساله هم می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن فرایند عکاسی از نوزاد و کودک شما شود.. اگر در فصل تابستان هستید می‌توانید با استفاده از یک ملحفه نرم یا پتو نوزاد خود را برای عکاسی حاضر کنید.

4- برای ثبت تصاویر بهتر باید به نور و پس‌زمینه توجه داشته باشید

به هیچ عنوان منتظر یک فرصت مناسب برای ثبت عکس نباشید. شما باید تمامی حرکات کودک خود را ثبت کنید. گاهی اوقات از بین این تصاویر لحظات بسیار جذابی وجود دارند که خروجی آن‌ها کیفیت بسیار مطلوبی خواهد داشت. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، وجود نور مناسب در فضا است. برای عکاسی از کودکان پیشنهاد می‌کنیم که تا آن جا که می‌توانید استفاده از نور طبیعی را در دستور کار خود قرار دهید. به این منظور می‌توانید کودک را در کنار پنجره قرار بدهید و یا در صورتی که هوا روشن است، چراغ‌های لوکیشن مورد نظر را خاموش کرده و اجازه بدهید نوری که از پنجره به داخل می‌تابد، عکس‌های شما را به مراتب زیباتر کند.

5- برای ارتباط بهتر با کودک باید صورت خود را به او نشان دهید

نشان دادن صورت به کودک هم برای عکاسان و هم برای والدین کودکان یک اصل مهم است. شما به عنوان یک عکاس باید بتوانید با کودک خود ارتباط برقرار کنید. در صورتی که مدام پشت دوربین خود باشید و صورتتان را به کودک نشان ندهید، او با شما ارتباط چشمی برقرار نخواهد کرد و ممکن است که از شما بترسد. به همین خاطر هم به شما پیشنهاد می‌کنیم گاهی اوقات از پشت دوربین کنار بیایید و اجازه بدهید تا کودک شما را ببیند و بتواند با صورت شما ارتباط برقرار کند.

6- انتخاب بهترین زمان برای عکس گرفتن از نوزادان یک اصل کلیدی است

یکی از دغدغه‌های والدین نوزادان این است که بهترین زمان برای تهیه تصاویر از فرزندان خود چه زمانی است؟ در صورتی که می‌خواهید نوزاد در عکس، نوزادی تازه متولد شده به نظر برسد، باید در دو هفته ابتدایی تولد نوزاد از او عکس‌برداری کنید. در کل به شما پیشنهاد می‌کنیم وقتی نوزاد شما به تازگی متولد شد از او عکس بگیرید.

7- برای داشتن تصاویری جذاب‌تر سعی کنید که روی چشم‌های کودک خود تمرکز کنید

یکی از مهم‌ترین اصول عکاسی از کودکان این است که چشم‌ها باید همیشه در مرکز توجه قرار بگیرند. در صورتی که دوربین شما توانایی تنظیم فوکوس را دارد، اجازه بدهید تا این تمرکز بر روی چشمان کودک باشد تا تصویر نهایی جذاب‌تر به نظر برسد.

8- مراقبت از نوزاد هنگام عکاسی

در صورتی که قرار است نوزاد را برای عکاسی در مکانی با ارتفاع خاص قرار بدهید، باید ایمنی نوزاد را ابتدا فراهم کنید. چرا که ممکن است نوزاد شما از ارتفاع بیفتد و مشکلاتی برای او ایجاد شود. نکته مهم بعدی این است که نباید از دکورهایی پیچیده و شلوغ استفاده کنید. برای دکور صحنه می‌توانید از پتوهای کوچک رنگی و همینطور پالت‌های رنگارنگ استفاده کنید.

دیدگاه ها
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
تازه ترین عناوین