(تصاویر) روش وحشتناک زنان قبیله افریقایی برای داشتن لبهای زیبا و گرفتن هدیه گرانتری برای ازدواج/ قبیله تاریخی زنده!

انتشار 10 اردیبهشت 1403

جذاب ترین ها: شاید باورتان نشود که مردم این قبیله را می توان یکی از سردمداران فشن و مد دانست. انتشار عکسهای مردم قبیله ای در اتیوپی تمام دنیا را شگفت زده کرد.در ادامه شما را با آرایش مخصوص و البته از نظر ما، وحشتناک و دردناک آن ها آشنا خواهیم کرد.

(تصاویر) روش وحشتناک زنان قبیله افریقایی برای داشتن لبهای زیبا و گرفتن هدیه گرانتری برای ازدواج/ قبیله تاریخی زنده!

به گزارش جذاب ترین ها، جالب است اما این قبیله هیچ الگویی از تمدن غربی نپذیرفته است. این محلی‌ها با گیره‌های بزرگی که داخل لب‌هایشان قرار دارد شناخته می‌شوند. مردم سارما اولین بار در دهه 1980 شروع به محافظت از سنت‌های خود کردند، وقتی‌که دسته‌ای از پزشکان روسی برای اولین بار تصمیم گرفتند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

دلیل اصلی مشهور بودن و محبوبیت آن ها، نوع تزئینی است که زنان این قوم برای زیباسازی خود انتخاب کرده اند. زنان قبیله سورما اتیوپی حلقه ها و صفحه های بزرگی را درون گوش ها یا لبان خود جاسازی می کنند. هر دختر جوان سورما لبان خود را می برد و یک صفحه چوبی گرد و صاف را میان لب های بریده شان جای می دهند. پس از اینکه لب ها به اندازه کافی کشیده شد، این صفحه چوبی را با صفحاتی از جنس گل رس و سفالی یا چوبی بزرگتر عوض می کنند. حتی گاهی مجبور می شوند که دو تا 3 تا از دندان های جلویی را برای این کار بکشند.

بعضی از زنان بالغ می توانند صفحه ای با 30 سانتی متر قطر را در میان لب های خود قرار دهند. جذابیت زن های قبیله سورما اتیوپی با اندازه این صفحات برآورد می شود.

.

.

زنان قبیله سورما اتیوپی زمانی که می خواهند برای مردانشان غذا سرو کنند یا زمانی که خود را برای مراسمات مذهبی و آئینیشان آماده می کنند، این صفحات را در میان لب هایشان می گذارند. در دیگر مواقع می توانید آن ها را بدون این صفحات میان لب ها ببینید. در این مواقع بعضی از لب های زنان، گاهی تا پایین چانه آن ها آویزان شده است. همچنین آن ها، برای غذا خوردن باید این صفحات را از میان لب بردارند. مردان قبیله سورما اتیوپی نیز خود را با رنگ های سفید رنگ آمیزی می کنند. با اینکه انجام این اعمال برای زنان این قبیله اجباری نیست اما اکثرا زنان و دختران آن را انجام می دهند و پذیرفته اند.

.

.

مردان قبیله سورما برای ازدواج باید به پدر عروس هزینه ای که عموما شامل گاو و کلاشینکف است، بپردازند. بر اساس اعتقادات این قبیله، اگر زنی صفحه بزرگتری در میان لبانش داشته باشد، هزینه ازدواج با او گران تر بوده و البته زن بهتری هم خواهد بود.

.

علت مد شدن لب های سینی مانند در این قبیله
به مردم قبیله سورما، سوری می گویند. آن ها بخشی از قبیله سورما هستند که به خاطر لب های سینی مانندشان مشهورند. در طول دوران برده داری، قبیله سورما اتیوپی برای اینکه توسط برده فروشان عربی و شکارچیان برده، دستگیر نشوند و به عنوان برده فروخته نشوند، در میان لب های خود، صفحات بزرگی قرار دادند تا خود را از قیافه بیندازند. در نتیجه توسط برده فروشان دستگیر نمی شدند. پس از گذشت زمان، این عمل تبدیل به نوعی زیبایی در میان قبیله شد و در نهایت در فرهنگ این مردم جای گرفت.

.

آب و هوای دره ی اومو که این قبیله در آن زندگی می کند، بی نهایت گرم است، بنابراین پوشیدن لباس برای مردم موضوعی اختیاری است. بنابراین کودکان این قبیله به جای اینکه لباس های زیبایی که به این ناحیه آورده می شود را بپوشند، بدن خود را با رنگ های طبیعی گچ و دیگر رنگ هایی که در کنار رودخانه می یابند، رنگ می کنند.

.

رنگ آمیزی بدن و پوشاندن بدن با رنگ برای هر فرد از این قبیله به نوعی بیانگر مد و زیبایی او، مستقل بودن او و بیان شخصیت فردی برای دیگران است.

.

.

این قبیله The Suri در قسمت غربی دره اومو Omo Valley و در 20 کیلومتری مرزهای سودان Sudanese زندگی می کنند. در حقیقت 3 نوع قوم در میان قبیله سورما وجود دارد. این 3 قوم به نام های سوری Suri، مئن Me’en و مورسی Mursi معروف هستند. این اقوام در جنوبی ترین ناحیه اتیوپی زندگی می کنند. نام قبیله سورما اتیوپی به مجموع این سه قوم گفته می شوند و جمعیتی در حدود 186875 نفر را در جنوب غربی کشور اتیوپی در برمی گیرند.

1 دیدگاه
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
ناشناس
2 ماه پیش
واقعا نمیتونیم بگیم خدا شفاتون بده چون در نوبت شفا نیستن🤣
تازه ترین عناوین