(تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه!

انتشار 25 فروردین 1403

جذاب ترین ها: در سال 1904، لویی کولون با ریش خارق‌العاده 3.35 متری خود که حتی از آن به عنوان یک مکان دنج برای استراحت گربه‌های مورد علاقه‌اش استفاده می‌کرد، خبرساز شد!

(تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه!

به گزارش جذاب ترین ها، افسانه‌ها حاکی از آن هستند که لوئیس حتی در سن 12 سالگی اصلاح می‌کرد، اما تیغ او نمی‌توانست با رشد سریع ریشش سازگاری داشته باشد! می‌گفتند در زمانی که او 14 ساله شد، ریشش به 50 سانتی متر رسیده بود. از آن زمان به بعد، فقط باید اجازه می‌داد که این ریش به ابعاد هیولایی خودش برسد.

عکس قدیمی

ریش چشمگیر لوئیس او را به یک مدل عکاسی محبوب از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم تبدیل کرد.

در این مدت، ده‌ها نسخه مختلف از کارت‌پستال‌های او منتشر شد که ظاهر منحصر به فرد او را برای نسل‌های آینده جاودانه کردند.

لویی کولون در سال 1826 در نیور در روستای وندنس به دنیا آمد، جایی که راه پدرش فرانسوا کولون را دنبال کرد و مانند او ریخته‌گر و سازندۀ قالب شد. او مدتی نیز به عنوان مسئول اتحادیه ریخته‌گری کار کرد.

بلندترین ریش دنیا

لویی در طول زندگی خود به داشتن بلندترین ریش جهان معروف بود که به طور متوسط حدود 3 متر طول داشت و تا سال 1908 به 3.35 متر رسید.

شهرت او در اواسط قرن نوزدهم با ملاقات امپراتور ناپلئون سوم آغاز شد و تا زمان مرگش همچنان توجه روزنامه‌نگاران و دانشمندان را به خود جلب کرد که همه مجذوب موهای صورتش بودند.

لویی به نوعی نماد فرهنگی تبدیل شد، به ویژه در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، زیرا تصویر او کارت پستال‌های بی‌شماری را در سراسر فرانسه تزئین می‌کرد.

.

لویی کولون

دیدگاه ها
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
تازه ترین عناوین