(عکس)اولین عمل بینی در ایران را چه کسی انجام داد؟/جراحی زیبایی با اره و چکش!😮

انتشار 2 بهمن 1402

عکسی مربوط به چهره اولین فردی که جراحی زیبایی را در ایران انجام داد را مشاهده می کنید.

(عکس)اولین عمل بینی در ایران را چه کسی انجام داد؟/جراحی زیبایی با اره و چکش!😮

به گزارش جذاب ترین ها به نقل از طوطیانیوز، به گزارش طوطیانیوز به نقل از همشهری آنلاین، «یک بانو که بینی طویل و قوزداری داشت، با عمل جراحی صاحب بینی زیبا و متناسبی شده است»، «با چاقو، اره و چکش چهره و اندام شما را تعمیر می‌کنیم»، «گوشت ران و ساق پا را به محل سوختگی صورت وصله و پینه می‌کنیم!» این‌ها بخشی از عباراتی است که برای جذب مشتری در آگهی تبلیغاتی یک متخصص جراح پلاستیک در سال 1333 در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر شده است.

جراحی بینی

تاریخچه جراحی پلاستیک در ایران به سال 1316 شمسی برمی‌گردد، یعنی زمانی که دکتر «سیروس اصانلو» یکی از پزشکان بیمارستان رازی برای فراگیری جراحی پلاستیک به انگلیس و آمریکا رفت و دوره تخصص جراحی پلاستیک را در کنار بزرگ‌ترین نوابغ جراحی پلاستیک آن دوره یعنی «سرهارولد جیلیز» و «پرفسور وبستر» ‌گذراند.

پدر جراحی پلاستیک ایران

دکتر اصانلو که او را به حق «پدر جراحی پلاستیک ایران» می‌نامند، بعد از بازگشت به ایران در سال1330 بخش جراحی پلاستیک را در بیمارستان هزار تختخوابی (بیمارستان امام خمینی(ره)) راه‌اندازی و اولین جراحی‌های زیبایی و ترمیمی را در این بیمارستان بر روی متقاضیان و بیماران انجام داده است.

او همزمان تربیت و آموزش دانشجویان بسیار زیادی در زمینه را آغاز کرد و تعدادی از جراحان ایرانی را برای آموزش تکمیلی در شاخه‌های جراحی پلاستیک به خارج از کشور فرستاد. اما فعالیت این پزشک متخصص جراحی پلاستیک به همین جا ختم نشد. اصانلو بخش جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه تهران فعال و تیمی از بهترین متخصصان جراحی دنیا را برای فعالیت در این مرکز به ایران دعوت کرد. این تیم در شاخه‌های مختلف جراحی پلاستیک و ترمیمی از جمله جراحی جمجمه، فک و صورت، جراحی ناهنجاری‌های مادرزادی و ... تبحر داشتند.

دیدگاه ها
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
تازه ترین عناوین