با پاسپورت ایران به کدام کشور ها میتوان بدون ویزا سفر کرد؟

انتشار 13 اردیبهشت 1403

جذاب ترین ها: معرفی تعدادی از کشور هایی از سرتاسر جهان که با پاسپورت ایرانی میتوان به آنها بدون ویزا سفر کرد!

با پاسپورت ایران به کدام کشور ها میتوان بدون ویزا سفر کرد؟

به گزارش جذاب ترین ها، با پاسپورت ایران میتوان به 11 کشور در قاره هایی مانند آمریکا، اقیانوسیه و آسیا و همچنین آفریقا سفر کرد علاوه بر آن میتوان به بیش از 50 کشور با ویزای فرودگاهی سفر کرد.در این مقاله قصد داریم که شمارا با کشور هایی که میتوان با پاسپورت ایران سفر کرد را مطلع سازیم؛ در ادامه با جذاب ترین ها همراه باشید:

1-ارمنستان:

کشوری واقع در مرز های شمالغرب ایران و هم مرز با آذربایجان و گرجستان و همچنین ترکیه است که کشوری ارزان قیمت برای سفر برای مسافران ایرانی و همچنین این کشور بخاطر یکسری مسائل سیاسی با ایران بدون ویزا ایرانیان را پذیرش میکند!

ایروان

2-ترکیه:

کشوری که بخشی از آن جزو اروپا و بخشی دیگر آن جزو آسیا است از سمت شرق با ایران و ارمنستان و گرجستان هم مرز است و شمال آن شامل دریای سیاه است و از سمت اروپا به بلغارستان و یونان دسترسی دارد.همچنین جنوب آن دریای مدیترانه است که ترکیه را از نظر گردشگری و مراکز تفریحی دریایی محبوب کرده است!

استانبول

3-قزاقستان:

کشوری تقریبا منزوی اما زیبایی است که در مرز های شمالی ترکمنستان است همچنین این کشور با تاجیکستان،قرقیزستان و چین مرز مشترک دارد و کاملا از سمت شمال روسیه آنرا احاطه کرده است.این کشور نیز جزو مقاصد بدون ویزا برای ایران است.

قزاقستان

4-مالزی:

گشور مالزی که در جنوب آسیا قرار دارد کشوری زیبا و از نظر مناظ گردشگری و همچنین طبیعت آن توریست های زیادی را جذب کرده است و ایران نیز جز کشور هایی است که بدون ویزا و فقط با داشتن پاسپورت بتوان از آن دیدن کرد.

مالزی

5-هائیتی:

کشوری در جزایر آمریکای مرکزی است (واقع در دریای کاراییب) و با کشور جمهوری دومینیکا از نظر زمینی هم مرز است و با کشور هایی مانند کوبا و کاستاریکا و... مرز آبی دارد.این کشور مساحتش از تهران کوچکتر است و پایتخت آن پورت آیو پرینس نام دارد.این کشور برخلاف طبیعت زیبا و بکرش متاسفانه درگیر جنگ های داخلی است و مسافران چندانی ندارد.

هائیتی

6-دومینیکا:

کشوری منزوی چسبیده به هائیتی و واقع در آمریکای مرکزی است که طبیعت ساحلی و جنگل های خاص و زیبایی را دارا است.همچنین پایتخت این کشور سانتا دومینگو میباشد.

دومینیکا

7-ونزوئلا:

کشوری است که در آمریکای جنوبی قرار دارد و شمال آن سرتاسر اقیانوس اطلس است که به آن دریای کارائیب میگویند که تنها نوار ساحلی این کشور است.همچنین با کلمبیا و گویان و برزیل همسایه است.

ونزوئلا

8-سورینام:

مسلمان ترین کشور در قاره آمریکا است و 13.5 درصد جمعیت آن مسلمان اند و شامل جنگل های بکر به همراه آبشار های زیبا است.همچنین بعنوان کوچکترین کشور مستقل در قاره آمریکا نیز شناخته میشود.

سورینام

9-میکرونزی:

میکرونِزی یکی از سه مجمع‌الجزایر بزرگ اقیانوس آرام و از مناطق قارهٔ اقیانوسیه است. پایتخت این کشور یارن می‌باشد. میکرونزی از سوی غرب به فیلیپین، از جنوب غرب به اندونزی، پاپوآ گینه نو و ملانزی، و از سمت شرق و جنوب شرق به پلی نزی محدود می‌شود. همچنین این کشور طبیعتی زیبا و بکری دارد که توریست های زیادی را به خود جذب کرده است.

میکرونزی

10-گرجستان:

کشوری در قاره آسیا است و از جنوب با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و ترکیه و از سمت شمال با روسیه هم مرز میباشد که یکی دیگر از مقاصد سفری ایرانیان به دلیل ارزان بودن این کشور است.همچنین این کشور جزو امن ترین کشور میباشد و شما حتی میتوانید 4 صبح در خیابان های آن بدون ترس قدم بزنید.

گرجستان

11-عراق:

آخرین کشوری که میتوان به آن سفر کرد و همچنین معروف حضور اکثریت ایرانیان است و سالانه هزاران هزار زائر در اربعین حسینی به انجا سفر میکنند و این کشور از کشور های جنوب غربی آسیا است.

عراق

دیدگاه ها
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
تازه ترین عناوین