آیا می دانستید صورت شما شخصیتتان را لو میدهد؟! / اگه کسی رو نمیشناسی با فرم صورتش ببین چه جور شخصیتی داره

انتشار 14 اسفند 1402

جذاب ترین ها: راه های زیادی برای شخصیت شناسی وجود دارد اما روشی که خصوصیات بیشتری را در مورد هر شخصی لو میدهد، جایی از صورت افراد است.

آیا می دانستید صورت شما شخصیتتان را لو میدهد؟! / اگه کسی رو نمیشناسی با فرم صورتش ببین چه جور شخصیتی داره

هوش و زیبایی با یکدیگر ارتباط مستقیمی ندارند اما در روان شناسی از روی چهره افراد و نوع زیبایی آن ها چیزهای زیادی در مورد شخصیت متوجه می شوند و‌ به خاطر همین قصد داریم در این شخصیت شناسی را از روی ظاهر برای تان بررسی کنیم تا بتوانید نسبت به دیگران شناخت بهتری پیدا کنید و خودتان را نیز بهتر بشناسید.

صورت پهن

شکل و شمایل صورت در رفتار و ظاهر افراد تاثیر گذار هستند‌. سطح بالای تستسترون باعث قوی تر شدن استخوان فک می شود. سطح بالای استروژن باعث قرمز شدن لب ها، لطیف شدن پیشانی و نرم شدن لب ها است.

صورت گردتر و با زاویه کمتر یعنی سطح استروژن بالا است و صورت زنانه تر و دخترانه تر به نظر می رسد که قطعاً برای خانم ها جذاب تر است و نشان دهنده سلامت و باروری آنها می باشد. استخوان گونه نشان دهنده تستوسترون بالا است و همچنین با ایجاد حالاتی مثل بخشندگی و گاهی اوقات عصبانیت هم ارتباط مستقیم دارد که دو ویژگی متضاد هستند. آقایانی که صورت های پهنی دارند، یعنی سطح تستوسترونشان بیشتر است و با اعتماد به نفس هستند.

صورت گرد

خانم هایی که صورت گردی دارند، مهربان‌تر و بخشنده تر هستند. صورت گرد نشان دهنده این است که آنها توجه زیادی به دیگران نشان می‌ دهند. آن ها دوستان حقیقی هستند و همیشه از خودشان مایه می گذارند و وفاداری می کنند و نیاز های دیگران را به نیازهای خودشان اولویت می‌ دهند. آنها افراد بی گناه و معصومی هستند و قابل اعتماد می باشند. سر و صورت گرد نشان دهنده مشکلات مختلف از جمله خروپف هنگام خواب نیز است.

صورت قلبی شکل

افرادی که صورت قلبی شکل دارند، پیشانی شنان پهن تر و چانه شان کوچکتر است؛ دقیقاً شبیه به مثلث برعکس می باشد‌. آن ها معمولاً مدام در حال آنالیز و تجزیه تحلیل خودشان هستند و ذهن بسیار قوی دارند. افرادی که صورت قلبی شکل دارند، قدرت درونی بسیار بالا و اعجاب انگیزی دارند و کمی هم لجباز هستند‌. انرژی، قدرت درونی و حس ششم قوی جزو ویژگی های بارز آن ها است.

این افراد همیشه هدفمند زندگی می‌ کنند. آن ها افراد خلاق و مبتکری هستند اما گاهی اوقات خشن می‌ شوند که این هم به خاطر احساسات زیاد درون آن ها است. افرادی که صورت قلبی شکل دارند، افراد خیلی گرمی هستند و طوری با شما رفتار می‌ کنند که احساس می‌ کنید خیلی خاص و منحصر به فرد هستید. آن ها عاشق می شوند اما خودشان را برای عشق فدا نمی کنند.

صورت بیضی

صورت های بیضی؛ صورت های کشیده ای هستند. استخوان گونه آنها از قسمت فک پهنای بیشتری دارد‌. این افراد برونگرا و دوست داشتنی هستند و به طور کل روابط اجتماعی شان خوب است. آنها افراد خوش گذرانی هستند‌. خیلی راحت حرفشان را بیان می کنند و می‌دانند که چگونه در دیگران حس خوب و راحتی ایجاد کنند.

صورت لوزی یا الماسی

این صورت ها در قسمت وسط پهنای بیشتری دارند و پیشانی و چانه آنها باریک‌تر است. صورت لوزی یا الماسی افرادی هستند که از تحت کنترل بودن لذت می برند. به دنبال ایده آل ها هستند. به جزئیات توجه زیادی می‌ کنند و کار خود را با کیفیت ارائه می‌ دهند. افراد دقیقی هستند و در به کار بردن کلمات هم خیلی دقت می‌ کنند. شاید از لحاظ زیبایی متوسط باشند اما عموماً صورت های قابل اعتمادی دارند و ویژگی های منحصر به فردی در آن ها دیده می شود‌.

صورت مستطیلی

این صورت ها خط رویش مو و استخوان فک پهنی دارند. انرژی درونی آن ها بالا است. مقاومت زیادی از خودشان نشان می‌ دهند‌ و پروژه‌ های بزرگ را با دقت به انجام می‌ رسانند و ذهن تحلیل ‌گری دارند. توانایی حفظ آرامش و تمرکز زیادی دارند. گاهی اوقات در محیط های پر از استرس بسیار عالی عمل می‌ کنند و ذاتا مدیر و رهبر زاده شده اند.

آن ها خیلی خوب فکر می‌ کنند و برنامه ‌ریزی‌ های بسیار عالی دارند. همیشه منطقی رفتار می کنند و خیلی نباید در مورد احساسات با آن ها صحبت کنید. مردانی که این نوع صورت را دارند، معمولا احساس قدرت بیشتری دارند اما کمی غیرقابل اعتماد به نظر می‌ رسند.

صورت بچه گانه یا بیبی فیس

افرادی که صورت های بچگانه دارند، به جزئیات خیلی زیاد توجه می‌ کنند. معمولاً افرادی با چشمان درشت هستند که لب، بینی و چانه کوچکی دارند. افراد صادق، گرم و مهربانی هستند. خانم هایی که این مدل صورت را دارند، علاقمند به یادگیری در مورد کشور های مختلف هستند و جذابیت آن ها بسیار زیاد است. مردانی که صورت بچه گانه دارند، معمولاً در امور تحصیلی بهتر عمل می کنند.

خطوط روی پوست

خطوط روی صورت چیزهای زیادی در مورد افراد می گوید. این افرادی که خطوطی روی صورت دارند که در مرکز پیشانی بیشتر است، حس بلند پروازی بسیار بالایی دارند. به شدت کنجکاو و ماجراجو هستند. گاهی اوقات در تصمیم گیری دچار مشکل می‌ شوند و تنش زیادی دارند. عموماً به جزئیات زیاد توجه می کنند.

خطوط روی پیشانی می تواند نشان دهنده استرس بالا یا لجبازی در این افراد باشد. گاهی اوقات واکنش منفی از خودشان نشان می‌ دهند. خط خنده یا لبخند نشان دهنده سلامتی افراد است و آن ها عموما افراد خوش بینی هستند و از زندگی لذت می برند.

شخصیت شناسی و رفتار های اجتماعی

میزان سطح سازگاری در مردان روی صورت شان مشخص می شود. هر چقدر که سطح سازگاری بیشتری در مردان وجود داشته باشد، ابروهای آن ها بالاتر است؛ انگار که حالت لیفت پیدا کرده‌ اند. چشمان آن ها پهن تر، درشت تر و کشیده‌تر است، ابروهای آن ها نیز بلندتر است. سطح پایین سازگاری دقیقاً ویژگی های متضاد را دارد.

افراد درونگرا هم ویژگی هایی کاملاً متضاد با افراد برونگرا را دارند که از لحاظ ظاهری هم این ویژگی ها مشخص است. افراد درونگرا در کنار بینی، کمی چین و چروک دارند.

خانم های برون ‌گرا بینی و لب های برجسته تری دارند‌. توده عضلانی آن ها نیز بیشتر است و زاویه فک آن ها متمایز تر از صورت شان می باشد.

در نهایت؛ جدا از جنسیت، باید گفت صورت هایی که مردانه هستند و زاویه فک بیشتری دارند و پیشانی شان بزرگتر است، به طور کلی خصوصیات جدی تر و مردانه تری دارند و این موضوع در مردان و زنان فرقی نخواهد داشت.

دیدگاه ها
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
تازه ترین عناوین