(تصاویر) عجیب ترین و دردناک ترین سنت قبایل هند برای محافظت از زنان زیبای قبیله/ چه جرم بزرگی بوده زن بودن!

انتشار 14 اسفند 1402

جذاب ترین ها: آداب و رسوم دردناک قبیله آپاتانی در هندبرای جلوگیری از ربوده شدن زنان زیبای قبیله توسط قبایل دیگر را ببنید و بخوانید.

(تصاویر) عجیب ترین و دردناک ترین سنت قبایل هند برای محافظت از زنان زیبای قبیله/ چه جرم بزرگی بوده زن بودن!

به گزارش جذاب ترین ها، روزنامه دیلی میل انگلستان، مجموعه تصاویری را منتشر کرده که آداب و رسوم زنان قبیله آپاتانی در هند را به تصویر می‌کشد، آداب و رسومی که زنان را از ربوده شدن توسط قبایل دیگر حفظ می‌کرد.
این عکس هایِ عجیب به آخرین بازماندگان این سنت قدیمی قبیله تعلق دارد، زنانی که مجبور شدند تا بینی‌های خود را با سکه سوراخ و نشانه گذاری کرده و چهره‌شان را خالکوبی کنند تا به دست مردان متجاوز قبایل دیگر ربوده نشوند.

پاتانی ها، یا آن طور که خودشان می‌گویند (تانیس‌ها)، قبایل مهاجر از فلات آپاتانی در منطقه اسپانسیری در اراناچال پرادش هند هستند. بنا به باوری کهن، زنان آپاتانی تا حدّی زیبا بودند که ترس ربوده شدنشان وجود داشت. در یک تلاش مذبوحانه برای حمایت از زنان، بزرگان قبیله پیشنهاد دادند تا صورت‌های زنان و دختران را خالکوبی کرده و بینی هایشان را مسدود کنند تا با زشت شدنشان، کسی آن‌ها را ندزدد.

با وجود این که خطر ربوده شدن پس از گذشت چند قرن مهار شد، سنّت سوراخ کردن بینی و خالکوبی صورت همچنان باقی مانده بود، تا اینکه دولت هند در دهه هفتاد قرن پیش این رسم عجیب را ممنوع اعلام کرد. ساکنان قبیله آپاتانی تعدادشان به 60 هزار تن می‌رسد و بدون استفاده از ابزار‌های جدید و حیوانات به کشاورزی می‌پردازند.

زنان جهان

زنان جهان

زنان جهان

زنان جهان

1 دیدگاه
  ارسال به دوستان:

پربازدیدها
پربحث ترین ها
نظرات و دیدگاه های کاربران
تازه ترین عناوین